DIYTurku.net

Tapahtumat / Händelser / Events => Keikat & muut tapahtumat => Muut tapahtumat (arkisto) => Aiheen aloitti: karol - 14:15:13 - 08.05.2017

Otsikko: su 28.5. Portsan katumarkkinat
Kirjoitti: karol - 14:15:13 - 08.05.2017
Portsan katumarkkinat sunnuntaina 28.5.2017 klo 11–16.

Huomaa: tänä vuonna entistä isommin ja pidempään. Markkinat pidetään Kosken Leipomon ja K-Portsan välisellä alueella Puutarhakadulla.

Perinteiseen tapaan paikalla on paljon kirppis- ja muita myyjiä sekä ostajia. Livemusiikkiakin kuullaan! Markkinoilta löydät myös Portsa ry:n myyntipisteen, jossa myynnissä mm. Portsan omia T-paitoja, keräilypostikortteja ja kirjoja.

Tervetuloa mukaan oikeaan markkinatunnelmaan! Markkinat on järjestetty jo 28 kertaa. Osallistujien palaute kiteyttää tapahtuman:"Portsan Katumarkkinat, ne ovat yhdet parhaimmista tällä alueella. Niissä on vielä vanhan ajan tunnelmaa ja ihmisiä on aina paljon paikalla." "Kesä alkaa aina katumarkkinoista!"

http://www.portsa.fi/portsan-katumarkkinat-2017/ (http://www.portsa.fi/portsan-katumarkkinat-2017/)